Yazarlar

Günay Yüce,

James W. Black’in Nobel ödülü aldığı yıl dünyaya geldim. John Gurdon’un Nobel ödülü aldığı yıl biyoloji lisans eğitimimi tamamladım. Thomas C. Südhof’un Nobel ödülü aldığı yıldan beri ilaç sektöründe çalışıyorum. İsamu Akasaki Nobel ödülü aldığı yıl başlayan evliliğimden Joffery Connor Hall’ın Nobel odülü aldığı yıl dünyaya gelen bir kızım var.

Mikail Karabacak,

Henüz yirmilerinde bilim peşinde koşan, çok okuyan biraz yazan yeni yetme bir yazar, aynı zamanda okuduğu kimya bölümünün çıraklığını yaparak insanları iyileştirmeye çalışan bir beşer.

Orkun Teke,

Bilim Çelebisi. Dünyaya sığamayan, uzay madenciliği ve yapay zeka çalışmaya çalışan bir jeofizik mühendisi fani. Öğrenme denen sürecin, bayrak tutan öğrencisi. Araştırıp analiz yapar, veriyi anlamlandırır ve çıkarımlar oluşturur. O çıkarımları da elbet duyurmak ister.

Serafettin Yiğit,

Yer yüzündeki yaşamına 32 yıldır devam eden, bir kız babası, aynı zamanda bilim aşığı bir kimyager olup, yüksek lisans öğrenimine devam ederken, Mars’a sıklıkla ziyaretler gerçekleştiren, bir zat-ı muhterem.

Yukarı